Ochrana klímy

Zateplením proti klimatickej kríze

To, že zateplenie rodinného domu šetrí financie je dnes už zrejmé asi každému, ale vedeli ste, že zateplením svojho domu výrazne prispievate k boju proti klimatickým zmenám?

O výhodách tepelných izolácií budov dnes už nemožne pochybovať. Snáď každý vie, že zateplením rodinného domu môže ušetriť až 50 % nákladov na vykurovanie, zvýšiť tým hodnotu svojej nehnuteľnosti či výrazne predĺži jej životnosť. No už málokto vie, že hlavne pomáha zachovať život na planéte v podobe v akej ho poznáme.

Fieldset
Bývanie ako výrazný zdroj emisií

Energie spotrebované na vykurovanie či chladenie budov sú jedným z najväčších zdrojov skleníkových plynov vypúšťaných do atmosféry. Skleníkové plyny ako CO2 či metán (a mnohé iné) vytvárajú v atmosfére takzvaný skleníkový efekt. Ten je zodpovedný za ohrievanie povrchu planéty tým, že slnečná energia dopadajúca na Zem, ktorá by bola bez prítomnosti skleníkového efektu odrazená späť do atmosféry je v nej zachytená ako v skleníku a nadmerne zvyšuje teplotu povrchu planéty.

Fieldset
Zateplenie domu ako cesta k ekologickému životnému štýlu

Minimalizácia spotreby a tepelných strát sa tak stala kľúčovou v boji proti zmene klímy. V dobre izolovanom dome môžeme v zime menej kúriť a v lete naopak nemusíme používať klimatizáciu. Zateplenie domu v kombinácií s vhodnými oknami a ekologickými zdrojmi tepla sa teda stalo kľúčovou činnosťou, ktorou môže každý z nás prispieť k minimalizácií budúcich extrémnych výkyvov počasia a ich negatívnemu vplyvu na náš každodenný život, život budúcich generácií a všetkého na planéte Zem.

Fieldset
Domy prispôsobené novej realite

To že meniaca sa klíma produkuje extrémne počasie, ktoré má negatívne následky nielen na náš majetok, ale žiaľ občas aj na životy si mohol všimnúť v posledných rokoch takmer každý. Kvalitným zateplením nie len, že znižujete množstvo energie potrebnej na prevádzku budovy, ale zároveň si budujete domov, ktorý je pripravený lepšie sa vyrovnať a odolať extrémnym poveternostným vplyvom. Zároveň predlžujete životnosť Vášho domu a znovu znižujete záťaž na životné prostredie tým, že nemusíte dom tak často rekonštruovať – čo má za následok menšie množstvo potrebného materiálu a energie potrebnej na jeho výrobu či montáž.

Fieldset
Ušetrené milióny ton CO2 vo svete

Vedeli ste, že fasádne izolačné systémy spoločnosti Sto pomáhajú znižovať svetovú spotrebu fosílnych palív už od roku 1965? Do roku 2020 sa nám podarilo znížiť emisie skleníkového plynu CO2 vo svete až o 370 miliónov ton nehovoriac o dodatočnej úspore skleníkových plynov, ktoré vznikajú ako výsledok prepravného procesu materiálov z ropných vrtov do rafinérií a následne do ich odberných miest.

Získajte bezplatnú cenovú ponuku

Úplne zadarmo pre Vás pripravíme návrh riešenia zateplenia rodinného domu spolu s cenovou kalkuláciou. Stačí vyplniť náš registračný formulár a bude Vás kontaktovať jeden z našich špecialistov a dohodne si s Vami termín zamerania a obhliadky fasády Vášho rodinného domu.