Ako získať energetický certifikát domu?

Ako získať energetický certifikát domu?

Aktuálne podmienky dotačného programu Obnov dom okrem iného zjednodušili proces podávania žiadostí. Napriek tomu stále trvá povinnosť predložiť energetický certifikát budovy (ECB) alebo projektové energetické hodnotenie (PEH).

To podľa toho, či vaše úpravy domu vyžadujú stavebné povolenie (v takom prípade potrebujete PEH) alebo len ohlásenie stavby na miestnom stavebnom úrade (stačiť vám bude energetický certifikát budovy). S návrhom opatrení, potrebnou dokumentáciou a celým procesom od návrhu po realizáciu zateplenia tak, aby ste aj vy získali tento štátny príspevok, vám radi pomôžeme v rámci balíka našich bezplatných služieb. Zaistíme pre vás aj vhodného projektanta alebo energetického audítora. So Sto tak dostanete podporu od začiatku až do konca, k tomu špičkové riešenie zateplenia fasády, bezproblémovú realizáciu a kompletný servis s dokumentáciou pre Slovenskú agentúru životného prostredia.

Energetický certifikát budovy pomáha šetriť energiu

Energetický certifikát je doklad o kvalitatívnych energetických vlastnostiach budovy, ktorý určuje, do akej miery je dom energeticky hospodárny. Majiteľ domu s ním získa informáciu o technickom stave domu, o predpokladanej spotrebe energie budovy, zaradenie do tried energetickej hospodárnosti (triedy A- G) a súčasne návrh optimálnych opatrení. Podľa nich budete vedieť, čo všetko a ako máte na dome zrekonštruovať. Či stačí len zatepliť fasádu, alebo sú potrebné aj ďalšie úpravy. Na základe prác a opatrení, ktoré podľa takto vypracovaného certifikátu zrealizujete, sa bude počítať aj reálna výška príspevku,ktorý po ukončení rekonštrukcie domu dostanete.

Chcem zateplenie od Sto

 

V Sto ste na správnej adrese

Nemusíte hľadať vhodného projektanta či energetického audítora, o to sa postaráme. Ak chcete zatepliť svoj dom a chcete využiť aj dotačný program Obnov dom, Sto Vám zariadi vypracovanie energetického certifikátu budovy. V rámci balíka bezplatných služieb Vám pomôžeme aj s návrhom potrebných krokov, vyžadovanou dokumentáciou a celým procesom od návrhu po realizáciu zateplenia tak, aby ste aj Vy získali štátny príspevok z programu Obnov dom. Stačí sa zaregistrovať a všetko Vám radi vysvetlíme. So Sto tak dostanete podporu od začiatku až do konca, k tomu špičkové riešenie zateplenia fasády, bezproblémovú realizáciu a kompletný servis s dokumentáciou pre Slovenskú agentúru životného prostredia.

Získajte bezplatnú cenovú ponuku

Úplne zadarmo pre Vás pripravíme návrh riešenia zateplenia rodinného domu spolu s cenovou kalkuláciou. Stačí vyplniť náš registračný formulár a bude Vás kontaktovať jeden z našich špecialistov a dohodne si s Vami termín zamerania a obhliadky fasády Vášho rodinného domu.