Výber tej správnej stavebnej firmy, napríklad pre realizáciu fasády, vás ovplyvní na desiatky ďalších rokov. Ľudia sa riadia rôznymi kritériami; niekto vyberá podľa ceny, niekto podľa termínu dokončenia a iný zase podľa dostupnosti firmy. Niektoré práce, a medzi ne patrí aj oprava fasády, robí človek párkrát za život a preto je dobré taký zásadný krok nepodceniť a riadiť sa osvedčenými radami odborníkov.

Ako teda vybrať tu správnu firmu?

Nie každý je stavebný odborník a väčšina ľudí nemá čas ani chuť prehľadávať celý internet, ktorý je síce niekedy dobrým radcom, ale často vás zavedie do slepej uličky. Väčšina dodávateľov vám navyše na začiatku bude sľubovať široké spektrum prác a služieb vrátane výhodnej cenovej ponuky. Problémom však je, že samotnú realizáciu bude vo výsledku robiť niekto iný a materiály poskytnú najbližšie stavebniny alebo veľkoobchod s najlepšou cenovou akciou. Ponúka sa však jednoduché riešenie – nechať si poradiť priamo od výrobcu. Firma Sto Slovensko s.r.o., výrobca fasádnych systémov, vám poradí so všetkými prvkami fasád, od zateplenia, cez omietky až po obkladové práce.

„Stretnutie s technikmi zo spoločnosti Sto Slovensko, ktorá celú fasádu ponúka napriamo, bez stavebnín v úlohe sprostredkovateľa, bolo pre mňa malým zjavením.“To sú slová jedného z majiteľov nehnuteľnosti, ktorý si už vyskúšal materiály a servis spoločnosti Sto. Ich služby už roky predstavujú to najlepšie, čo náš i svetový trh ponúka, a firma patrí medzi najväčších svetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov. Bez toho, aby ste museli hodiny prehľadávať internet a kalkulovať cenu fasády, príde obchodný zástupca z firmy Sto priamo k vám a preberie s vami všetky podrobnosti. Súčasný stav fasády, stavebné konštrukcie, zoznam preškolených firiem z okolia alebo napríklad dátum realizácie – to všetko, a veľa ďalších informácií, vám odborníci z firmy Sto Slovensko môžu ponúknuť. Firma vám navyše pomôže aj po stránke obchodnej a dizajnovej, napríklad so samotným výberom farieb a farebnou kompozíciou alebo so zabezpečením dotácií a odporúčaním na ďalších dodávateľských partnerov (výrobcovia okien, balkónov a pod.).

Diabol sa skrýva v detailoch, alebo prečo je dobré nechať si poradiť

Málokto si uvedomuje, že oprava fasády nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže zdať, a že často súvisí s ďalšími stavebnými prácami, ktoré je nutné vopred premyslieť. Človek potom môže dopadnúť ako murár Lorenc vo filme Na samote u lesa a začať vypočítavať – výmena okien, upevnenie bleskozvodu, klampiarske prvky, rozvody elektriny a vody (napr. pre vonkajšie zavlažovanie), napojenie fasády pod strechou, napojenie schodiska alebo úprava soklovej časti, ktorá by navyše mala byť vodeodolná. Pre laika je potom taký priehrštie informácií doslova nočnou morou. Preto je úplne zásadné nechať si poradiť odborníkom, najlepšie priamo od výrobcu, a nestrácať tak čas surfovaním po internete a hľadaním tých najvýhodnejších cien.

Mobilné fasádne štúdio príde priamo k vám

Spoločnosť Sto Slovensko ponúka aj špecializovanú a atraktívnu službu pre všetkých majiteľov rodinných domov – mobilné fasádne štúdio. V dohodnutom termíne vám zástupcovia z firmy Sto Slovensko dovezú v aute na ukážku celý rad možných fasádnych povrchov a typov zateplenia. Priamo na mieste si potom budete môcť vybrať z bohatej palety odtieňov farieb a omietok. Naviac vám môžu pomôcť aj s výberom stavebnej firmy a poradia vám, aké by ste mali klásť požiadavky. Spoločnosť Sto Slovensko tiež často pomáha vybranej stavebnej firme v priebehu samotnej realizácie zateplenia s riešením detailov.

Unikátny systém predaja – od výrobcu bez prostredníkov priamo k vám

Sortiment a ponuka stavebných materiálov Sto je samozrejme certifikovaná a zodpovedá požiadavkám na dlhodobé užívanie. Veľkou prednosťou je kvalita a tradícia na trhu, absolútnym unikátom je však ponuka ucelených zatepľovacích systémov priamo od výrobcu, bez medzipredaja v stavebninách. Vďaka tomu dostanete ako majiteľ domu vždy také riešenie, ktoré presne zodpovedá potrebám vašej konkrétnej stavby a nie to, čo je práve na sklade alebo v zľave.

Všetko podstatné o produktoch a systémoch Sto nájdete na www.zateplitdom.sk.