StoTherm Classic je viac ako 50 rokov praxou overený kontaktný zatepľovací systém, ktorý je kontinuálne v čase stále zdokonaľovaný. Jeden z najúspešnejších kontaktných zatepľovacích systémov ponúka aj stavbám v našich mestách a obciach istotu a dlhoročnú životnosť, ktorú dokazuje viac ako 120 mil. m2 referenčných plôch.

Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete je výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek. K tejto skutočnosti mu akiste dopomohli vynikajúce vlastnosti, ale aj jeho jednoduché a bezproblémové spracovanie. Za 50 rokov sa navyše vďaka zázemiu koncernu Sto, ktorý patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov, vyvinul v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou. Jeho počet reklamácií sa aj napriek v úvode uvedených číslach o objeme plôch a dĺžke pôsobenia na svetových trhoch pohybuje dlhodobo okolo nuly!

Čo robí tento systém tak unikátnym?

StoTherm Classic samozrejme znižuje tepelné straty, vytvára vysoko odolnú ochranu voči dažďu a poveternostným vplyvom, vďaka mikrokapsliam vo vrchných omietkach je odolný voči mikroorganizmom, zapríčiňujúcim vznik rias a plesní na fasáde. Medze sa nekladú ani vo farebnosti, 800 farebných odtieňov vzorkovníka StoColor System je viac ako dostatočným základom pre výber vami preferovaného farebného variantu.

(Presvedčte sa o odolnosti systému StoTherm Classic voči poveternostným vplyvom v krátkom ilustračným videu.)

Hlavné výhody systému StoTherm Classic

  • výrazne znižuje tepelné straty a vytvára vysoko odolnú ochranu proti dažďu a poveternostným vplyvom.
  • vysokú odolnosť proti vzniku trhlín a proti mechanickému zaťaženiu poskytuje celému systému bezcementová armovacia hmota StoArmat Classic plus s vynikajúcou schopnosťou preberať pnutie.
  • s konečnou povrchovou úpravou Stolit alebo StoSilco je systém odolný proti mikroorganizmom a plesniam.
  • vďaka omietke Stolit X-black výborne zvládne i tmavé fasádne odtiene.
  • skúška pevnosti v ohybe dokazuje až 10-krát vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín v porovnaní s minerálnymi systémami. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému.

  • bezcementové systémové zložky, pripravené na použitie, zaisťujú jednoduché spracovanie a aplikáciu.
  • medze sa nekladú ani vo farebnosti, 800 farebných odtieňov vzorkovníka StoColor System je viac ako dostatočným základom k výberu Vami preferovaného farebného variantu.
  • široké sú tiež možnosti finálneho vzhľadu, StoDeco profily, bosáže, plošné lícovky a ďalšie prvky umožňujú originálny dizajn a súčasné spoľahlivé a vysoko odolné riešenia.

V kombinácii s omietkou Stolit X-black predstavuje systém StoTherm Classic prémiové riešenie pre tmavé fasádne odtiene

Organický kontaktný zatepľovací systém je teraz konečne kompatibilný s intenzívnymi tmavými farbami: stačí jednoducho použiť omietku Stolit X-black a nemusíte meniť izolačný materiál či natierať fasádu špeciálny náterom. Viac ako 120 miliónov štvorcových metrov referenčných plôch je dôkazom, že tmavá fasáda systému StoTherm Classic® zostane vo vynikajúcej kondícii po technickej i vzhľadovej stránke aj po mnohých rokoch.

V prípade záujmu o zateplenie Vášho rodinného domu, prosím využite náš dopytový formulár a my Vás budeme v najbližšom možnom termíne kontaktovať.