Hovorí sa, že opakovanie je matka múdrosti. Preto určite neuškodí pripomenúť si hlavné dôvody, prečo je zateplenie Vášho domu tak dôležité. Tu je 10 najvýznamnejších.

  1. Citeľná úspora energie na vykurovanie domu

Zateplením Vášho rodinného domu predídete teplotným stratám až o 35 % (v prípade zateplenia obvodových stien). Vzhľadom na rastúce ceny energií prináša zateplenie aj úsporu nákladov na vykurovanie. Ide teda jednoznačne o ekonomicky návratnú investíciu.

  1. Zvýšenie komfortu a kvality bývania

Výberom vhodného zatepľovacieho systému z vonkajšej strany domu dochádza k udržaniu teploty mimo izolantu, nedochádza teda k prechladnutiu stien. Miestnosť má vďaka tomu príjemnú klímu. Celkový komfort vo vnútri domu tiež zvyšujú zateplené steny, ktoré dlhšie udržia naakumulované teplo. V teplých mesiacoch potom oceníte opačný efekt, kedy tepelná izolácia slúži ako ochrana pred prehriatím stien.

  1. Zníženie výskytu rias a plesní na fasáde

Udržaním naakumulovaného tepla v miestnostiach sa zabraňuje aj tvorbe plesní, mokrých škvŕn, odlupujúcej sa omietky a ďalších škôd na fasáde domu.

Teplotné straty pri rodinnom dome

  1. Eliminácia tepelných mostov

Tepelné mosty budov nie sú nič príjemné – okrem iných škôd nimi uniká tepelná energia, čo nás stojí nemalé peniaze. Preto sa zateplenie oplatí. Odporúčame tiež konzultovať s odborníkmi skladbu vonkajšieho plášťa domu vrátane vlastností jednotlivých vrstiev z hľadiska priepustnosti pár a plynov. Ušetríte, a navyše predídete budúcim investíciám do opráv.

  1. Ochrana proti poveternostným vplyvom

Jednou z významných funkcií zateplenej fasády je aj ochrana stavby pred pôsobením škodlivých poveternostných vplyvov, napr. vody, vlhkosti a mrazu, a nepríjemnými dôsledkami ich prítomnosti – zdravie ohrozujúcimi mikroorganizmami a plesňami. Vhodné zvolený zatepľovací systém bude dokonalou prevenciou rastu rias a húb na fasáde, omietka so samočistiacim efektom navyše zabezpečí, že nečistoty z omietky Vám zmyje dážď.

  1. Obmedzenie tvorby prasklín vďaka redukcii termického napätia

Rozžeravené slnko ohrieva fasádu domu a vyvolané teplo zvyšuje tepelné napätie v konštrukcii domu. Výrazne sa tak zvyšuje riziko prasklín. Kontaktné alebo predsadené zatepľovacie systémy obmedzujú termické pnutie a chránia tak Váš dom pred jeho poškodením.

  1. Atraktívny vzhľad fasády

Je len na vás, či preferujete na fasáde omietku či vzhľad betónu, tehlové pásky, prírodný kameň, sklo alebo iné materiály. S kreatívnymi povrchovými úpravami možno u zatepľovacích systémov navodiť aj dokonalý vzhľad dreva alebo kovu. Ani u omietky nie ste nijako obmedzení – takmer nevyčerpateľný je výber fasádnych omietok v najrôznejších zrnitostiach a farbách. Na výber máte klasické škriabané a ryhované omietky, univerzálne modelačné omietky aj mimoriadne odolné omietky z prírodných kamienkov.

Realizácia zateplenia rodinného domu v obci Struhařov – pred a po

  1. Zisk obytnej plochy pri novostavbách

Hranice pozemku sú dané a každý ušetrený centimeter sa Vám hodí. Laik by volil dom bez zateplenia, ale dobre informovaný majiteľ vie, že dnešné zateplenie vie byť vďaka optimálne nakonfigurovaným vrstvám veľmi efektívne aj pri menšej vrstve izolácie. Vďaka tomu môžete získať väčšiu obytnú plochu, zvýšiť kvalitu bývania a pritom znížiť energetickú náročnosť domu.

  1. Menšie dimenzovanie vykurovacieho systému

Každá ušetrená megawatthodinu znamená možnosť konfigurovať Váš systém vykurovania ako menej robustné, a tým aj lacnejšie, flexibilnejšie a komfortnejšie. Mať doma namiesto „hromotĺka“ štíhly vykurovací systém Vám prinesie úspory pri obstaraní aj prevádzke. A to sa oplatí.

  1. Zvýšenie hodnoty domu

Každý staviteľ vedome či podvedome stavia dom nielen pre seba, ale aj pre ďalšie generácie. A je jedno, či budete dom predávať na trhu alebo ho prenecháte vašim deťom či vnúčatám. Správne zateplený dom s peknou a zubu času odolávajúcou fasádou bude mať vždy vyššiu hodnotu ako ten, ktorého majitelia nemysleli na budúcnosť.

Výpočtom výhod pre zateplenie Vášho domu všetko len začína, preto nás neváhajte kontaktovať skrze náš dopytový formulár a my prídeme až k Vám domov.